اگر به موضوع خرید ویلا در شمال رویان علاقه‌مند هستید بهتر است پیش از هر چیز با موقعیت جغرافیایی این شهر زیبا بیشتر آشنا شوید. رویان که نام قبلی آن علمده بوده است یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است. رویان، در در غرب استان مازندران و در حاشیه دریاچه خزر واقع شده است.

خرید ویلا در شمال رویان
خرید ویلا در شمال رویان

شهرستان نور همسایه شرقی رویان و شهرستان نوشهر همسایه غربی شهر رویان هستند. این شهر از شمال به دریای خزر و از جنوب به کوه‌های البرز منتهی می‌شود. رویان در موقعیت جغرافیایی ۳۶ درجه و ۳۴ دقیقه عرض شمالی و ۵۱ درجه و ۵۷ دقیقه طول شرقی قرار دارد. به دلیل افزایش امکانات رویان در سال‌های اخیر و ساخت شهرک‌های ویلایی لوکس و زیبا در این منطقه، خرید ویلا و آپارتمان در شمال رویان امروزه بسیار رایج است، این موضوع باعث شده است که رویان از بافت روستایی خارج شده و به یک منطقه زیبای توریستی در استان مازندران تبدیل شود. فاصله رویان با با مرکز استان مازندران یعنی شهر ساری در حدود 118 کیلیومتر است و از نظر تقسیمات کشوری رویان یک بخش از شهرستان نور و استان مازندران است.

نقشه رویان ماندران
نقشه رویان ماندران

اگرچه چندسالی است که فروش ویلا رویان و یا فروش فوری زمین در رویان یکی از عبارت‌هایی است که در فضای مجازی نظیر کانال‌های تلگرامی فروش ویلا رویان و وب سایت‌های گوناگون نظیر دیوار ( با عبارت ویلا رویان دیوار) بسیار جستجو می شود، اما جالب است بدانید که رویان یکی از اولین شهرهای ایران است که از سال 1333 توسط شهرداری اداره می شود.

” رویان در گذشته نام منطقه وسیعی از مرکز و غرب مازندران بوده ‌است. به دلیل نسبت تاریخی و تنگاتنگ شهر علمده با منطقه رویان، شهر مذکور به شهر رویان تغییر نام یافت. ضمناً در سال ۱۳۳۳ دارای شهرداری شد. “

برگرفته از ویکیپدیا

خرید ویلا در شمال رویان
خرید ویلا در شمال رویان

براساس سرشماری سال 1395 جمعیت رویان 7.731 نفر است. اهالی رویان به زبان مازنی (مازندرانی) صحبت می‌کنند، البته گویش مردم در رویان گویش کجوری است که به گویش مردم شهرستان‌های نور و چالوس نزدیک است.

” همچنین دو گویش طبری کجوری و طبری کلارستاقی زیر مجموعه گویش کهن طبری رویانی هستند که از شهرستان نور تا شهرستان تنکابن گویش می‌شود. گویش طبری رویانی زبان حکام اسپهبد رویان نیز بوده‌است. در گذشته منطقه رویان (طبرستان) از شهرستان نور، نوشهر، چالوس، تنکابن و گاهی مرز غربی آن تا رودسر ادامه می‌یافت.”

برگرفته از ویکیپدیا

خرید ویلا در رویان مازندران

استفاده از عبارت ویلا از سال‌های خیلی دور در شمال ایران و به ویژه استان های گیلان و مازندران بسیار رایج بوده است. ویلا در ادبیات رایج به ساختمان هایی گفته می‌شود که در باغ و یا به ویژه در کنار دریا ساخته می‌شوند. اما جالب است بدانید که کلمه ویلا در اصل یک لغت فرانسوی و به معنی ساختمانی است که از هر چهار طرف دارای نمای بیرونی باشد. این سبک از ساختمان‌ها به طور معمول در مناطق ییلاقی و اطراف شهرها ساخته می‌شوند. اگر به مشاهده آگهی‌ها مربوط به خرید آپارتمان و ویلا در رویان نور و یا اجاره ویلا رویان علاقه‌مند هستید پیشنهادی می‌کنیم صفحات دیگر وب سایت را نیز حتما با دقت بررسی کنید.

امکانات ویلای ساحلی در رویان

اغلب ویلاهای ساخته شده در شمال رویان دارای امکانات کامل بوده واصطلاحا به صورت ویلای فول امکانات و فول مبله فروخته می‌شوند. این ویلا به صورت شخصی و مجزا و یا در قالب مجموعه‌های شهرکی با نگهبانی و ساحل اختصاصی به مشتریان ارایه می‌شوند. اغلب ویلاها چه به صورت تک طبقه، دوبلکس و یا آپارتمان در شهر رویان دارای استخر و روف گاردن با ویو به مناظر زیبای جنگلی و یا رو به دریا هستند.

خرید ویلا در شمال رویان دارای روف گاردن
خرید ویلا در شمال رویان دارای روف گاردن
خرید ویلای استخر دار در شمال رویان
خرید ویلای استخر دار در شمال رویان

فروش ویلا در شمال

فروش ویلا در شمال رویان
فروش ویلا در شمال رویان

به دلیل تنوع ملک در این منطقه شما می‌توانید در صورت تمایل به خرید ویلا در شمال رویان، ملک مدنظر خود را به صورت کامل و اصطلاحا با سند ششدانگ ویلا خریداری کنید، بدین ترتیب هیچگونه محدودیتی در مراتب قانونی مربوط به ساختمان خریداری شده وجود نخواهد داشت.

خرید ویلا فلت در شمال رویان

خرید ویلا فلت در شمال رویان
خرید ویلا فلت در شمال رویان

منظور از ویلای فلت یک ویلای یک طبقه است. ویلای فلت یکی از قدیمی‌ترین انواع ویلا است. این ساختار در شمال ایران بسیار رایج بوده و اغلب ویلاهای شهر رویان نیز به صورت فلت ساخته شده‌اند.

خرید ویلا نیم پیلوت در شمال رویان

خرید ویلا نیم پیلوت در شمال رویان
خرید ویلا نیم پیلوت در شمال رویان

ویلای نیم پیلوت یا نیمه ‌دوبلکس از لحاظ ساختاری بین ویلاهای فلت تک طبقه و ویلاهای دو طبقه و دوبلکس قرار دارد. در حقیقت اختلاف طبقات در یک ویلای نیم پیلوت به اندازه‌ای نیست که بتوان آن را یک ویلای دوبلکس نامید. اگر قصد خرید ویلا در شمال رویان به صورت نیم پیلوت را دارید بهتر است بدانید که در اغلب موارد قیمت یک ویلای نیم پیلوت از ویلاهای فلت گرانتر و از ویلاهای دوبلکس ارزان‌تر است.

خرید ویلای دوبلکس در شمال رویان

خرید ویلای دوبلکس در شمال رویان
خرید ویلای دوبلکس در شمال رویان

در ساختار یک ویلای دوبلکس تمامی قسمت‌های ویلا در سطح یکسان ساخته نمی‌شوند. راه‌پله‌های ویلای دوبلکس اغلب به صورت گرد، سه طرفه، مارپیچ و یا نیم‌دایره ساخته می‌شوند. وجود پله در داخل ساختمان باعث می‌شود که ویلاهای دوبلکس در مقایسه با ویلاهای فلت و یا نیم پیلوت جذابیت و زیبایی بیشتری داشته باشند. ساخت ویلای دوبلکس در صورتی که در زمین‌های با متراژ کم انجام شود باعث صرفه‌جویی از نظر اقتصادی می‌شود.

خرید ویلا تریبلکس در شمال رویان

خرید ویلا تریبلکس در شمال رویان
خرید ویلا تریبلکس در شمال رویان

ویلاهای تریپلکس در مقایسه با سایر ساختارهای مطرح شده نظیر دوبلکس و فلت از قیمت بیشتری برخوردار هستند. نیازی به توضیح نیست که این ویلاها به دلیل ارتفاع بیشتر دارای چشم انداز زیباتری هستند. در رویان نیز ویلاهایی که بر اساس طرح تریبلکس ساخته شده‌اند وجود دارد اما رایج ترین نوع ویلا در شهرهای شمالی هم اکنون ویلای دوبلکس است.