در این مطلب به بررسی مطالب مرتبط با عبارت ویلا در رویان می‌پردازیم. عناوینی مثل راهنمای خرید ویلا در رویان مازندران، تفاوت انواع ویلای فلت، نیم پیلوت، دوبلکس و تریپلکس. بررسی تفاوت‌های ویلاهای شهرکی و شخصی، تفاوت ویلاهای ساحلی و جنگلی، خرید و فروش ویلاهای آپارتمانی در شهر رویان. خرید ویلا و ویلاداری در مناطق خوش آب‌و‌هوا به ویژه در شمال کشور نظیر منطقه رویان و نور از سال‌های دور رایج بوده است، اما با افزایش جمعیت شهرها و نیاز شهرواندان به محیطی آرام برای استراحت باعث شده است که خرید ویلا در رویان در سال‌های اخیر افزایش پیدا کند و این شهر از بافت روستایی خارج شده و به یک منطقه زیبای توریستی در استان مازندران تبدیل شود.

ویلا در رویان
ویلا در رویان

اما فراموش نکنید که خریدو یا ساخت ویلا در رویان نیز همانند سایر شهرها نیازمند آگاهی از نکاتی است که باید حتما پیش از خرید به آن‌ها توجه نمود. در این مطلب قصد داریم به چنین نکاتی پیرامون موضوع اصلی ویلا در رویان بپردازیم.

هدف از خرید ویلا در رویان؟

هدف از خرید ویلا در رویان
هدف از خرید ویلا در رویان

به طور کلی می‌توان هدف از خرید و یا ساخت ویلا در رویان را به دو شاخه اصلی تقسیم نمود:

  • خرید ویلا در رویان با هدف سرمایه‌گذاری
  • خرید ویلا در رویان با استفاده تفریحی

خرید ویلا در رویان با هدف سرمایه‌گذاری

خرید ویلا در رویان با هدف سرمایه‌گذاری
خرید ویلا در رویان با هدف سرمایه‌گذاری

اگر هدف شما از خرید یک ویلا سرمایه‌گذاری است، و به طور کلی قصد دارید سرمایه و پس‌اندازتان را صرف خرید یک ملک ویلایی در رویان بکنید بهتر است قدری با پیشینه این شهر و پتانسیل رشد آن بیشتر آشنا شوید. رویان از جمله نخستین شهرهای ایران است که شهرداری در آن تاسیس شده است. این شهر از سال 1333 دارای شهرداری شده و از نظر تقسیمات کشوری یک بخش شهرستان نور و استان مازندران است. فاصله رویان تا شهر ساری (مرکز استان مازندران) 118 کیلیومتر است. محبوبیت رویان به عنوان یک منطقه توریستی در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته به طوری که عباراتی مثل خرید ویلا در رویان مازندران، اجاره ویلا در رویان، کانال تلگرام فروش ویلا رویان، ویلا رویان دیوار، خرید آپارتمان در رویان نور، فروش ویلا در رویان داخل شهرک، فروش آپارتمان در شهر رویان و ویلا جنگلی رویان در فضای مجازی بسیار جستجو می‌شوند. به همین دلیل برآورد می‌شود که ارزش املاک و به ویژه ویلا در رویان در آینده افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

خرید ویلا در رویان با هدف استفاده تفریحی

خرید ویلا در رویان با هدف استفاده تفریحی
خرید ویلا در رویان با هدف استفاده تفریحی در تعطیلات

رایج‌ترین نوع استفاده از یک ویلا، استفاده تفریحی است. انتخاب یک ویلا با این هدف نیازمند توجه به نکاتی مثل محل قرارگیری ویلا و فاصله آن با جنگل و دریا و البته مرکز شهر و امکانات رفاهی است که در ادامه این مطلب به آن‌ها می پردازیم. اما پیش از آن بهتر است قدی با تاریخچه شهر رویان بیشتر آشنا شویم. با توجه به توضیحات ارایه شده درباره رویان در وب سایت ویکیپدیا، رویان در گذشته نام منطقه وسیعی از مرکز و غرب مازندران بوده ‌است و به دلیل نسبت تاریخی و تنگاتنگ شهر علمده با منطقه رویان، نام این شهر به رویان تغییر یافته است. در گذشته منطقه رویان (طبرستان) از شهرستان نور، نوشهر، چالوس، تنکابن و گاهی مرز غربی آن تا رودسر ادامه می‌یافت. رویان از شهرهای غربی استان مازندران است و در حاشیه دریاچه خزر واقع شده است. این شهر از طرف شرق به شهرستان نور و از طرف غرب به نوشهر مرتبط است. رویان در موقعیت جغرافیایی ۳۶ درجه و ۳۴ دقیقه عرض شمالی و ۵۱ درجه و ۵۷ دقیقه طول شرقی قرار دارد و از سمت شمال به دریای خزر و از سمت جنوب به رشته‌کوه البرز می‌رسد. جمعیت رویان طبق سرشماری سال 1395 در حدود 7.731 نفر اعلام شده است. اگرچه زبان رسمی در استان مازندران زبان فارسی است، اما اهالی رویان در مکالمات روزمره خود به زبان مازندرانی و گویش‌های طبری کجوری و طبری کلارستاقی صحبت می‌کنند که هر دو از زیر مجموعه‌های گویش کهن طبری رویانی شناخته می‌شوند. این گویش‌ها شهرستان نور تا شهرستان تنکابن در غرب استان مازندران شنیده می‌شوند.

ویلا در رویان مازندران

ویلا در رویان مازندران
ویلا در رویان مازندران

ویلا یک کلمه فرانسوی است که به ساختمانی گفته می‌شود که از هرچهار طرف دارای نمای بیرونی باشد. این نوع از ساختمان اغلب در مناطق ییلاقی و ساحل دریا و یا داخل باغ و جنگل ساخته می‌شوند. اگرچه امروزه در بسیاری از پیام‌رسان‌های اجتماعی و وبسایت‌های آگهی می‌توانید به راحتی مواردی مثل کانال تلگرام فروش ویلا رویان و یا ویلا رویان دیوار را پیدا کنید، اما پیشنهاد می‌شود که برای خرید ویلا حتما به دفاتر املاک رسمی مراجعه کنید و یک قرداد حقوقی را امضا کنید. وب سایت املاک شمال ویلا افتخار دارد که به صورت کاملا قانونی و تحت نظر مراجع ذی‌صلاح مثل اتحادیه صنف مشاورین املاک، سازمان امور اراضی کشور و سازمان ثبت اسناد و امکلاک کشور به ارایه خدمات مربوط به خرید و یا فروش ویلا در رویان بپردازد.

تفاوت ویلا ساحلی و ویلا جنگلی

خرید ویلا در شمال رویان
خرید ویلا در شمال رویان

به طور کلی ویلاها بر اساس محل ساخت و فاصله آن‌ها از ساحل دریا و جنگل به دو نوع ویلای ساحلی و ویلای جنگلی تقسیم می‌شوند. در این قسمت به به بررسی تفاوت‌های رایج بین ویلا جنگلی رویان و ویلا ساحلی رویان می‌پردازیم. با توجه به این موضوع که اغلب ویلاهای ساخته شده در رویان دارای سطح قابل قبولی از امکانات رفاهی و خدماتی مثل استخر و روف گاردن هستند و در اصطلاح به صورت مبله فروخته و یا اجاره داده می‌شوند.

ویلا جنگلی رویان

ویلا جنگلی رویان
ویلا جنگلی رویان

به طور کلی ویلاهای جنگلی در خارج از مناطق شهری و در مناطق جنگلی و کوهپایه‌ای ساخته می‌شوند. به همین دلیل در مقیسه با ویلاهای ساحلی دارای آرامش بیشتری هستند. به دلیل خاک مرغوب در محل ساخت ویلا جنگلی، می‌توان گفت که ویلای جنگلی در مقایسه با ویلاهای ساحلی از تنوع گیاهی بیشتری برخوردار هستند، از این رو اگر علاقه‌مند به محیطی سرسبز برای استراحت و کسب آرامش هستید، احتمالا ویلاهای جنگلی رویان انتخاب مناسب‌تری برای شما خواهند بود.

از نظر اقتصادی نیر به طور معمول قیمت ویلا جنگلی رویان از ویلاهای ساحلی این شهر پایین‌تر است. اما یکی از نکات مهم درباره ویلاهای جنگلی که خارج از مناطق شهری ساخته می‌شوند دسترسی آن‌ها به جاده‌های اصلی و مرکز شهر به خصوص در فصل‌های سرد است که ممکن است به دلیل بارش باران و برف با مشکل مواجه شود.

اما مهمترین مزیت یک ویلا جنگلی در مقایسه با ویلا ساحلی این است که دیگر نیاز نیست نگران  احتمال نفوذ آب به دیوارهای ساختمان و تامین هزینه برای مقابله با این موضوع و انجام مقاوم‌سازی‌های مربوطه باشید.

ویلا ساحلی رویان

ویلا ساحلی رویان
ویلا ساحلی رویان

در اغلب موارد با شنیدن کلمه ویلا تصویر ساختمانی در نزدیکی دریا در ذهن ما نقش می‌بندد. رویان نیز در حاشیه دریای خزر واقع شده است و به همین دلیل عبارت ویلا ساحلی رویان در بسیاری از وب سایت های مربوط به خرید و فروش ویلا در رویان به چشم می‌خورد. منظور از یک ویلای ساحلی، ویلایی است که در کنار خط ساحلی و با فاصله‌ای اندک از دریا ساخته شده‌ باشد. این سبک از ویلا برای استفاده تفریحی و استراحت بسیار مناسب است چراکه شنیدن صدای امواج دریا و چشم‌انداز زیبای آن به خصوص در فصل‌های بهار و تابستان بسیار آرامش‌بخش خواهد بود. ویلاهای ساحلی در رویان همانطور که از نام آن‌ها مشخص است دسترسی بسیار راحتی به ساحل زیبای دریای خزر دارند. یکی دیگر از ویژگی‌های اغلب ویلا ساحلی در مقایسه با ویلا جنگلی دسترسی آسان‌تر آن‌ها به جاده‌های اصلی و مرکز شهر است، این ویژگی به خصوص در فصل‌های سرد بسیار مهم است.

اما به طور کلی ویلاهای ساحلی چه در رویان و چه در سایر شهرهای ساحلی یک نکته نه چندان مثبت نیز دارند و آن شرجی بودن هوای آن‌ها به ویژه در ماه‌های گرم سال نظیر تابستان است، البته این مورد به سادگی با یک سیستم تهویه هوای مناسب در داخل ساختمان قابل برطرف شدن است. همچنین به دلیل زمین ماسه‌ای، ویلا ساحلی از ویلای جنگی تنوع گیاهی کمتری دارند و در صورت علاقه به فضای سبز در داخل حیاط باید محوطه‌سازی برای آن‌ها انجام شود. نکته دیگر رطوبت بیشتر و احتمال نفوذ آب به دیوارهای ساختمان است که بهتر است برای مقابله با این موضوع حتما مقاوم‌سازی‌های مربوطه را به خوبی انجام دهید.

تفاوت ویلا شخصی و ویلا داخل شهرک

تفاوت ویلا شخصی و ویلا داخل شهرک
تفاوت ویلا شخصی و ویلا داخل شهرک

یکی از نکات مهمی که پیش از خرید ویلا باید به آن توجه کنید مربوط به انتخاب محل قرارگیری ویلا از نظر مستقل بودن و یا داخل شهرک است. این موضوع در استفاده طولانی مدت بسیار مهم است، به همین دلیل در ادامه مطلب به مقایسه و بررسی نکات مربوط به ویلاهای داخل شهرک و ویلاهای شخصی و مستقل  می‌پردازیم.

فروش ویلا در رویان داخل شهرک

فروش ویلا در رویان داخل شهرک
فروش ویلا در رویان داخل شهرک

به طور کلی منظور از ویلا داخل شهرک و یا ویلاهای شهرکی، مجموعه‌ای از ساختمان‌های ویلایی است که در کنار یکدیگر و در زمین‌های بزرگی که اغلب محصور و دارای ورودی مشخص هستند ساخته می‌شوند. نخستین نکته‌ای که درباره شهرک‌های ویلایی وجود دارد این است که احداث این شهرک‌ها به زمین بزرگی نیاز دارد در نتیجه اغلب شهرک‌های ویلایی در شمال کشور مثل رویان در حومه شهر ساخته می‌شوند. البته به همین دلیل معمولا ویلاهای داخل شهرک در مقایسه با ویلاهای شخصی ساز دارای قیمت پایین‌تری می‌باشند. در نتیجه اگر فاصله با مرکز شهر برای شما اهمیت چندانی ندارد، بهتر است بدون از دست دادن زمان به دنبال آگهی‌های مربوط به فروش ویلا در رویان داخل شهرک در سایت amlakvillashomal.com باشید.

یکی از نکات مثبت درباره ویلا داخل شهرک موضوع امنیت است، شهرک‌های ویلایی معمولا دارای ورودی هستند و بدین ترتیب از ورود افراد متفرقه به داخل محوطه شهرک جلوگیری به عمل می‌آید. ویلاهای داخل شهرک در رویان به طور معمول دارای نگهبان 24 هستند که امنیت ویلای شما را در تمامی روزهای سال تضمین می‌کنند. این موضوع به ویژه درباره افرادی که تنها مدت زمانی کوتاهی از سال را در ویلای خود می‌گذرانند بسیار با اهمیت است.

یکی از تفاوت‌های ویلا داخل شهرک با ویلا شخصی مربوط به ایجاد تغییرات است. در شهرک‌ها برای اجرای تغییرات باید نظر تمامی ساکنین بررسی شود اما در ویلای شخصی، این مالک است که تصمیمات را اتخاذ می‌کند. به طور کلی ویلاهای شهرکی دارای قوانین خاصی مثل ورود و خروج میهمان، رفت و آمد در داخل محوطه شهرک و… هستند که بهتر است پیش از خرید ویلای مورد نظر خود حتما از قوانین شهرک به طور کامل اطلاع پیدا کنید.

فروش ویلا شخصی در رویان

فروش ویلا شخصی در رویان
فروش ویلا شخصی در رویان

منظور از ویلای شخصی یا مستقل، ویلایی است که اغلب توسط یک سازنده در زمین شخصی و به صورت مستقل ساخته می‌شود. به طور معمول اولین هدف از ساخت یک ویلای شخصی استفاده از آن توسط سازنده است که البته ممکن است در آینده به دلایل گوناگون به فروش گذاشته شود. از جمله مهمترین نکات مربوط به ویلا شخصی که باید پیش از خرید به آن توجه کنید، موضوع تامین امنیت ویلا است. در یک ویلا شخصی مسئولیت تمامی موارد با مالک آن است، پس اگر فقط در ایام مشخص و زمان کوتاهی از سال قصد استفاده از ویلا را دارید بهتر است دربار این موضوع بیشتر تامل کنید.

در ویلای شخصی مالک این حق را دارد که آزادانه تغییرات دلخواه خود را اجرا کند اما در ویلا داخل شهرک ایجاد تغییرات باید تحت نظر تمامی ساکنین اجرا شود.

خرید یا اجرا ویلا

خرید یا اجرا ویلا
خرید یا اجرا ویلا

در این بخش از مطلب به بررسی نکات مربوط به خرید ویلا و یا اجاره آن می‌پردازیم.

خرید ویلا در رویان مازندران

خرید ویلا در رویان مازندران
خرید ویلا در رویان مازندران

همانطور که پیشتر مطرح شد، ممکن است هدف از خرید ویلا سرمایه‌گذاری و یا استفاده شخصی و تفریحی باشد. در هر دوصورت اما ممهمترین موضوع در ارتباط با خرید ویلا در رویان مازندران یا هر شهر دیگری بودجه مالی خریدار است. بودجه مالی خریدار ارتباط مستقیمی با امکانات و محل ساخت ویلا دارد و به طور کلی با مبلغ بیشتر حق انتخاب بیشتری برای انتخاب ویلا خواهید داشت. نکته دیگر مدت زمان استفاده از ویلا  در طول سال است، بهتر است پیش از خرید به این موضوع فکر کنید که آیا مبلغ مورد نظر  متناسب با میزان استفاده شما از ملک مورد نظر خواهد بود؟ هنگام بررسی این مورد بهتر است به رفاه، آزادی و آرامشی که در یک ویلای شخصی برای شما و خانواده‌تان فراهم می‌شود نیز فکر کنید. شاید خرید و استفاده مشارکتی از ویلا نیز گزینه دیگری باشد که ارزش بررسی داشته باشد.

اجاره ویلا در رویان

اجاره ویلا در رویان
اجاره ویلا در رویان

اگر در ایام تعطیلات به شهر‌های شمالی مسافرت کرده باشید حتما تابلوهای مختلف مربوط به اجاره ویلا را دیده‌اید. رویان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اجاره ویلا در رویان مخاطب خاص خود دارد. ویلاهای اجاره‌ای دار تنوع زیادی هستند و اجاره‌ای بودن یک ویلا به معنی ارزان و یا بی کیفیت بودن آن نیست. شما می‌توانید ویلاهای بسیار لوکس را نیز حتی برای مدت زمان نسبتا طولانی اجاره کنید. هنگام انتخاب خرید و یا اجاره ویلا بهتر است به موضوع مدت زمان استفاده از ویلا در طول سال، هزینه نگهداری، فراهم کردن تجهیزات، تامین امنیت و … نیز  فکر کنید.

خرید آپارتمان در رویان نور

خرید آپارتمان در رویان نور
خرید آپارتمان در رویان نور

در این بخش از مطلب ویلا در رویان نکاتی را در ارتباط با موضوع خرید آپارتمان در رویان مطرح می‌کنیم. حتما پیش از خرید آپارتمان به قولنامه‌ای بودن و یا سند دارد بودن ملک توجه کنید. سند شش‌دانگ عرصه و اعیان، پروانه ساخت، پایان کار و سند تفکیکی از جمله مواردی هستند که هنگام خرید یک آپارتمان سند دار باید به آن توجه نمود. اگر آپارتمان شما در یک شهرک است و ملک را با سند مشاع می‌خرید بررسی کنید که آیا امکان تفکیک سند در آینده برای آن وجود دارد یا خیر. مجموعه املاک شمال ویلا  افتخار دارد که با مجوزهای لازم شما را در هنگام خرید آپارتمان در رویان نور همراهی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

09123389430 مرتضی بندپی

فروش آپارتمان در شهر رویان

فروش آپارتمان در شهر رویان
فروش آپارتمان در شهر رویان

افتخار داریم که علاوه بر خدمات پیمانکاری، ثبت سند، حیاط سازی، پیش‌فروش و مشاوره در خرید انواع ویلای شخصی و شهرکی در زمینه فروش آپارتمان در شهر رویان نیز همراه شما باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شما تلفن مجموعه تماس با بگیرید. همچنین در نشانی هفت کیلومتری رویان به نوشهر ونوش، در دفتر مشاور املاک شمال ویلا افتخار میزبانی از شما و ارایه خدمات حضوری را داشته باشیم.

املاک ویلایی در رویان دارای تنوع زیادی بوده و شما حق انتخاب بسیار زیادی برای خرید ویلای مورد نظر خود خواهید داشت.

انواع ویلا در رویان

انواع ویلا در رویان
انواع ویلا در رویان

در ادامه مطلب به بررسی تفات‌های انواع ویلا به لحاظ تعداد طبقات و نوع ساختمان می‌پردازیم. و برای پرسش‌هایی مثل ویلای فلت با دوبلکس چه فرقی می‌کند؟ ویلای همکف فلت نیم پیلوت نیم دوبلکس دوبلکس تریبلکس چیست؟ پاسخی مناسب ارایه می‌کنیم.

ویلا فلت در رویان

ویلا فلت در رویان
ویلا فلت در رویان

منظور از ویلای فلت، ویلایی است که در یک طبقه و با یک سقف ساخته شده است. ویلا فلت در رویان یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین انواع ویلا در رویان است. متراژ رایج در این سبک از ساخت ویلا 80 تا 150 است و اغلب به صورت دوخوابه و یا سه خواب ساخته می‌شوند.

ویلا نیم پیلوت در رویان | ویلا نیمه دوبلکس در رویان

ویلا نیم پیلوت در رویان
ویلا نیم پیلوت در رویان

ویلای نیم پیلوت یا نیمه ‌دوبلکس که در زبان رایج به آن نیم طبقه هم گفته می‌شود از لحاظ ساختاری بین ویلاهای فلت تک طبقه و ویلاهای دو طبقه و دوبلکس قرار می‌گیرند. اغلب ویلاهای نیم‌پیلوت دارای دو اتاق خواب می‌باشند و پارکنیگ نیز در زیر ساختمان ساخته شده است. قیمت ویلای نیم دوبلکس از ویلاهای فلت گرانتر و از ویلاهای دوبلکس ارزان‌تر است.

ویلا دوبلکس در رویان

ویلا دوبلکس لوکس در رویان
ویلا دوبلکس لوکس در رویان

یکی از محبوبترین انواه ویلا در رویان ویلاهای دوبلکس هستند. این ساختمان اغلب دارای راه‌پله‌های داخلی هستند و از نظر زیبایی، جلوه قشنگی در دید مخاطب ایجاد می‌کنند. راه‌پله‌ ویلا دوبلکس به صورت گرد، سه طرفه، مارپیچ و یا نیم‌دایره ساخته می‌شوند.

ویلا دوبلکس در رویان
ویلا دوبلکس در رویان

ویلا تریبلکس در رویان

ویلا تریبلکس در رویان
ویلا تریبلکس در رویان

ویلاهای تریپلکس به دلیل ارتفاع بیشتر بنا دارای ویو بیشتری هستند. این سبک از ویلا در مقایسه با ویلا دوبلکس و فلت دارای قیمت بیشتری هستند.

مطالب مرتبط:

خرید ویلا در شمال رویان